ANADOLU’DA BUGÜN

Mahallî gazete.

Anadolu’da Bugün, 04 Mart 2013 tarihinde yayımlanmaya başlayan mahallî bir gazetedir. Gazetenin, İdea Group İletişim ve Reklam Hizmetleri Sanayi Ticaret AŞ adına sahibi Ahmet Baydar’dır. İlk sayıdan itibaren genel yayın yönetmeni Mustafa Ekmekçioğlu, yazı işleri müdürü Ethem Öyken’dir. Anadolu’da Bugün logosunun altında “Bölgenin yeni bakış açısı” ibaresi yer almaktadır. On iki sayfa olarak yayımlanan gazetede gündem, politika, bölge, ekonomi, yaşam-sağlık, reklam-ilan, röportaj ve spor sayfaları bulunmaktadır.

20 Haziran 2013 tarihinde Ahmet Ünver’in haber müdürü olarak göreve başladığı gazetede Mustafa Ekmekçioğlu, Mehmet Gündoğdu, Erhan Dargeçit, Hülya Songül Yılmazer, Zafer Özer, Hasan Hüseyin Gülcan, Ümit Ölmez, Tahir Erdoğan, Levent Akdağ, Ceyhun Küçüközmen, Meliha Ünal, Prof. Dr. Mehmet Aydın, Bilal Tüfekçi, Ali Demirayak ve Ahmet Ünver gibi isimlerin köşe yazıları yer almaktadır.

Hâlen Şems-i Tebrizi Mahallesi, Karaaslan Sokağı’ndaki idarehanesinde faaliyetini sürdüren gazete, Hatice Karakuş’un editörlüğünde internet ortamında da yayımlanmaktadır.

Anadolu'da Bugün gazetesinin başlığı

AHMET KUŞ

BİBLİYOGRAFYA

  • http://www.anadoludabugun.com.tr/e_gazette.php?dateDay=04&dateMonth=03&dateYear=2013, 20.10.2014/10.30.