DEDEMAN OTELİ

Konaklama ve kongre merkezi.

Mehmet Kemal Dedeman’ın kuruculuğunu gerçekleştirdiği oteller zincirinin Konya’daki halkasıdır. Beşi yurtdışında olmak üzere toplam on dokuz otelin on ikincisi olarak, Okyanus Taahhüt AŞ tarafından 2005 yılında inşaatına başlanan, 2006 Kasımında açılan, 2006 Aralığında ise resmî açılışı yapılan beş yıldızlı Dedeman Konya Oteli, Isparta Beyşehir yolu Sille kavşağı mevkiinde Konya Havaalanı’na 14 km, otogara 7 km, Mevlâna Müzesi’ne 4 km, Çatalhöyük’e 45 km, şehir merkezine yürüme mesafesinde uzaklıktadır.

Toplamda 40.350 m² kapalı alana sahip otelin; otuz biri deluxe, on dördü premier, dördü süit, biri royal süit ve biri kral dairesi olmak üzere toplam 206 oda, 450 yatak kapasitesi vardır. Kongre merkezi, tam donanımlı ve çok amaçlı toplantı salonları, açık-kapalı yüzme havuzları, Türk hamamı, life style sağlık ve SPA merkezi, roof restaurant ve bar, ana restaurant, lobi bar ve pastane, doktor ve diş hekimi, kapalı ve açık otopark hizmetleri açık ve kapalı mekânlarıyla yaklaşık 7.500 m² kullanım alanına sahiptir. Dedeman Konya kongre merkezindeki toplantı odalarının en küçüğü 29 m², en büyüğü 1.170 m² büyüklüktedir. Teknolojik donanımıyla bütün odalar, toplantı ve seminer alt yapısına sahiptir. Sütunsuz büyük salonları birden fazla salona bölünebilmekte, farklı amaçlar için isteğe göre tasarlanabilmektedir.

Orta Anadolu’nun ve Konya’nın ilk kongre merkezi (convention center) olma özelliği ve Konya’nın şehir merkezindeki tek beş yıldızlı oteli olan Dedeman Konya, on konferans salonu, 1.500 ve 700 kişilik sütunsuz, bölünebilen iki balo salonuna sahiptir.

Dedeman Oteli

MUHAMMED ALİ ORAK

BİBLİYOGRAFYA

  • http://www.dedeman.com/tr/dedeman-hakkında/tarihçemiz.html,25.07.2011/17.31.